Sesje noworodkowe wykonuje w pierwszych 14 – 20 dniach życia maluszka. Termin jest bardzo ważny, m.in. dlatego, że dzieci w pierwszych tygodniach życia dużo śpią oraz są jeszcze bardzo plastyczne, co ułatwia układanie maluszka w pozycjach najbardziej zbliżonych do tych przyjmowanych w brzuchu mamy.
O czym warto pamiętać, wybierając się na sesję z noworodkiem?
  • Sesję taką najlepiej wykonać w godzinach przedpołudniowych, nie odkładajmy jej na popołudnie, bo maluszek, zmęczony całym dniem, będzie bardzo trudnym modelem.
  • Dobrze jest tak rozplanować ranek, aby karmienie wypadało tuż przed sesją lub zaraz po przyjeździe do studia.
  • Maluszka ubieramy w rzeczy łatwe do zdjęcia, unikajmy ubrań wymagających przekładania przez głowę (najlepszym wyborem są pajace rozpinane na całej długości).
  • Stylizacje do sesji dla malucha zapewniam ja, ale jeśli macie jakieś rekwizyty, które chcielibyście wykorzystać do sesji, proszę o wcześniejszą informację. Jeśli będą bezpieczne dla malucha, postaram się zrobić odpowiednią aranżację.
  • Jeśli chodzi o ubiór rodziców, najlepszym wyjściem będą jednolite rzeczy w neutralnych kolorach (biel, czerń, szarości, beże, brązy, błękity, pastele). Pamiętajcie też o odzieży na zmianę (np. dodatkowy t-shirt) często przy zdjęciach rodzinnych, kiedy maluszek jest nagi, zdarzają się wypadki 😉
  • Nie zapominajcie też, że w studio będzie bardzo, bardzo ciepło.
  • Zabierzcie ze sobą smoczek (nawet jeśli jeszcze nie używaliście), porcję mleka (jeśli maluszek jest na mm), pieluchy na zmianę, mokre chusteczki, ulubiony kocyk. Sesja noworodkowa trwa zwykle średnio ok. 2h, ale równie dobrze może się przedłużyć do nawet 4 h, proszę miejcie to na uwadze i przed sesją ani po sesji nie planujcie żadnych ważnych wizyt u lekarza, w urzędach, itp .
  • Pamiętajcie, że sesja noworodkowa jest całkowicie bezpieczna! Posiadam odpowiednie przeszkolenie w zakresie pozycjonowania noworodków i zawsze stawiam bezpieczeństwo i dobrostan małego modela na pierwszym miejscu. Sama jestem wszak mamą 🙂

MOJE REALIZACJE